O firmie

O firmie

Naszą przygodę z nieruchomościami w Niemczech rozpoczęliśmy w 2008 roku. Firma Popiela Immobilien powstała w wyniku naszych własnych doświadczeń z zakupem domu w przygranicznym Rosow oraz w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na fachową obsługę. Sami przeszliśmy drogę, w pokonaniu której pomogliśmy i pomagamy wielu naszym klientom.

Decydując się na skorzystanie z naszych usług otrzymujecie Państwo profesjonalną obsługę związaną z zakupem lub wynajęciem nieruchomości. Przygotowujemy niezbędne dokumenty, przeprowadzamy przez formalności, omawiamy aspekty prawne, sprawdzamy status nieruchomości. Wraz z Państwem uczestniczymy w całym procesie począwszy od poszukiwania wymarzonej nieruchomości, poprzez znalezienie finansowania, następnie zakup, aż do jej przekazania.

Zakup lub wynajem nieruchomości po niemieckiej stronie to nie tylko sprawy formalne, procedury, akt notarialny. To także decyzja o przeniesieniu swojego ośrodka życia za niedaleką, ale jednak granicę. To inny język, trochę inna mentalność, niemieckie urzędy, przedszkole, szkoła, ubezpieczenie. Dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu pomożemy Państwu w odnalezieniu się w Niemczech.

Naszym głównym terenem działania jest pogranicze pomiędzy Szczecinem a Berlinem. To tutaj, w przygranicznych powiatach Brandenburgii (Uckermark) i Meklemburgii Pomorza-Przedniego (Vorpommern-Greiswald), w odległości od kilku do kilkudziesięciu kilometrów od Polski, znajdują się nasze nieruchomości.

Głównym atutem naszej oferty są oczywiście ceny, które są znacząco niższe od cen w Szczecinie i okolicach. Ceny to jednak nie wszystko. To także doskonałe położenie – cicha i spokojna okolica, a jednocześnie niedaleko do Szczecina, Polic, Gryfina jak i Berlina. To bardzo dobra infrastruktura – dobre drogi, połączenia autobusowe i kolejowe, ale także np. mnogość doskonałych ścieżek rowerowych. To bardzo dobra oferta edukacyjna – dostępne żłobki i przedszkola oraz szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, a w nich bardzo często polscy nauczyciele. To wreszcie niemiecka opieka zdrowotna, z której można także korzystać mieszkając w Niemczech, a pracując nadal w Polsce. To wreszcie możliwość sfinansowania zakupu w niemieckim banku i także na podstawie dochodów w Polsce.

Współpracujemy z polskimi i niemieckimi architektami oraz firmami budowlanymi. Generalny remont, przebudowa czy budowa nowego domu to dla nas chleb powszedni. Z naszymi partnerami zrealizowaliśmy już wiele różnych projektów. Część z nich możecie Państwo zobaczyć na stronie biura projektowego MAXBERG ze Szczecina.

Ważnym aspektem przy zakupie nieruchomości, jak i zamieszkiwaniu w Niemczech, jest ubezpieczenie. Na tym polu współpracujemy z brokerem ubezpieczeń kuppolise.de który w sposób kompetentny i sprawny zaproponuje najkorzystniejsze rozwiązanie. Znajdziecie tam Państwo zarówno ubezpieczenia nieruchomości, jak i ubezpieczenia na życie, samochodu czy ubezpieczenie zdrowotne lub emerytalne.

Jako jedne z nielicznych biur jesteśmy także partnerem certyfikowanym przez jedną z najbardziej uznanych instytucji zajmującej się sprawdzaniem jakości – DEKRA. Współpracujemy także z największym niemieckim portalem nieruchomościowych Immobilienscout24.de oraz wieloma polskimi portalami, zwłaszcza z największym i prężnie się rozwijającym Morizon.pl

Zapraszamy do współpracy!

Nasze certyfikaty


Warning: exif_imagetype(): stream does not support seeking in /wp-includes/functions.php on line 3312

Warning: exif_imagetype(): stream does not support seeking in /wp-includes/functions.php on line 3312

Warning: exif_imagetype(): stream does not support seeking in /wp-includes/functions.php on line 3312

Warning: exif_imagetype(): stream does not support seeking in /wp-includes/functions.php on line 3312