Nieruchomości

Dom na sprzedaż

Data dodania: 21-08-2020

Piękna, zabytkowa kamienica w centrum Gartz/Oder

ID oferty 08/2020/ODS

Cena: 185000 €

Miejscowość:
Gartz
Powierzchnia mieszkalna:
300 m2
Rodzaj domu:
Kamienica
Rodzaj ogrzewania:
Brak
Rodzaj nieruchomości:
Dom na sprzedaż

Opis

Piękna, zabytkowa kamienica w centrum Gartz/Oder

Jeżeli napiszemy, że nieruchomość jest wyjątkowa, to będzie to za mało. Jest nietuzinkowa pod wieloma względami. Po pierwsze zachowało się wiele oryginalnych elementów jak np. Drewniana brama ze zdobieniami, stiuki wewnątrz, zdobienia na fasadzie, układ pomieszczeń z dwoma klatami schodowymi, układ podwórza z zabudowaniami gospodarczymi, obszerne piwnice. Po drugie zabudowania gospodarcze z garażem dochodzą aż do Odry zatem dostęp do nieruchomości mamy zarówno od strony ulicy/starówki, jak i od strony rzeki. Po trzecie bardzo ciekawie rozwiązana jest różnica poziomów – działka jest w 90% płaska i ostatni budynek gospodarczy z garażem jest dwukondygnacyjny, co pozwala na dojście nad Odrę. Po czwarte położenie – centrum Gartz, starówka, cicha i spokojna okolica z jednej strony, a z drugiej dostęp do rzeki, niedaleko slip.

Kamienica jest częściowo wyremontowana. Od frontu wymieniono okna na drewniane, nowe przyłącze energetyczne, częściowo nowe instalacje wodne, kanalizacyjne i ogrzewania, wymieniony jest dach, wyremontowano komin. Najdalej zaawansowane są prace na parterze, gdzie pomieszczenia są cześciowo wykończone. Na piętrze prace są mniej zaawansowane. Pomieszczenia gospodarcze nie były remontowane. Część oficyny z prawej strony jest w złym stanie, zawaleniu uległ dach. 

Kamienica

Dom ma około 170 m² powierzchni na parterze i tyle samo na pierwszym piętrze. Do tego dochodzi poddasze, które także można przerobić na cele mieszkalne. Kamienica ma dwie klatki schodowe – jedna od strony bramy, druga od strony oficyny. Pozwala to na ciekawą aranżację wnętrze lub na bezproblemowe wydzielenie 2 lub 3 mieszkań. 

Działka, oficyna i zabudowania gospodarcze 

Całość działki ma około 640 m². Oficyna i zabudowania gospodarcze razem około 200 m² oraz garaże około 120 m² (po 60 m² na kondygnacji). Całość dzieli się na trzy części – główne podwórze otoczone domem i zabudowaniami gospodarczymi następnie ogród z niewielkimi zabudowaniami i wreszcie garaże. Całość jest oddzielona od sąsiadów dając poczucie spokoju i intymności. 

Konserwator zabytków

Nieruchomość znajduj się pod ochroną konserwatora zabytków, co oznacza, że zarówno prace na zewnątrz, jak i wewnątrz trzeba uzgadniać.

Lokalizacja

Gartz/Oder to bardzo urokliwe miasteczko położone nad Odrą. Doskonałe miejsce dla osób szukających spokoju, kontaktu z naturą (Odra i możliwość uprawnia sportów wodnych, marina, mnogość ścieżek rowerowych i spacerowych, pola i lasy w okolicy). Jednocześnie niedaleko do granicy – 13 km do granicy w Rosówku, 30 km do centrum Szczecina, 14 km do Gryfina i 20 km do Schwedt/Oder. Na miejscu w Gartz znajdziemy urząd gminy, sklepy, banki, przedszkole, szkołę podstawową, praktykę lekarską, pogotowie, słowem wszystko co potrzebne.  

Prowizja

Prowizja biura wynosi 6,96% już z należnym 16% VAT. VAT obniżony z 19% na 16% do końca 2020.

Paszport energetyczny

Nie ma potrzeby wystawienia paszportu energetycznego ponieważ nieruchomość znajduje się pod opieką konserwatora zabytków. 

Lokalizacja nieruchomości

Zapytaj o nieruchomość

    Rozwiąż równanie:

    2+1=?

    Skontaktuj się z nami

    fax: +48 91 350 70 32

    e-mail: office@popiela-immobilien.com