Nieruchomości

Mieszkanie na sprzedaż

Data dodania: 09-04-2020

Pałac w Nadrensee, Niemcy, doskonała inwestycja

ID oferty 14/2018/ODS

Cena: 230000 €

Miejscowość:
Nadrensee
Powierzchnia mieszkalna:
1200 m2
Rodzaj domu:
Wolnostojący
Ilość pokoi:
25
Rodzaj ogrzewania:
Kominkowe
Rodzaj nieruchomości:
Mieszkanie na sprzedaż

Opis

Pałac w Nadrensee

Unikatowa nieruchomość – zabytkowy pałac z około 1900 roku. Przedmiotem oferty jest pałac wraz z dużą działką, na której znajduje się ogród/park ze starodrzewem. Nieruchomość ma około 1200 m² i składa się z 4 kondygnacji. Nadaje się idealnie na hotel lub dom opieki dla osób starszych. Właściciel dysponuje wstępną koncepcją budowlaną i może ją w cenie przekazać kupującemu. Pałac można także przeznaczyć na cele stricte mieszkalne i podzielić na mieszkania-apartamenty.

Piwnice – przestronne, wysokie, suche. Nadają się na cele mieszkalne lub gospodarcze. Kiedyś znajdowały się tu toalety, dodatkowa kuchnia i magazyny. Można tu z powodzeniem ulokować spa. Piwnice mają około 333 m² powierzchni użytkowej i 490 m² powierzchni całkowitej.

Parter – znajdziemy tu trzy wejścia, jedno, główne od strony ulicy, które ulokowane jest centralnie i prowadzi pod nie podjazd. Drugie znajduje się od zachodu i mamy nad nim spory balkon/taras. Trzecie jest od wschodu. Przy wejściu wschodnim i zachodnim są także klatki schodowe prowadzące na wyższe kondygnacje. Obecnie jest tu 12 osobnych pomieszczeń różnej wielkości oraz główny korytarz, klatki schodowe i 2 przedsionki. Uroku dodaje umiejscowiona od południa, od strony ogrodu przeszklona weranda o powierzchni około 16 m². Parter ma około 365 m² powierzchni.

Piętro – powierzchnia użytkowa to około 322 m² i w tej chwili jest tam wydzielone 19 osobnych pomieszczeń różnej wielkości. Na tej kondygnacji mamy taras/balkon od zachodu i południa.

Poddasze – po podłodze mamy tutaj około 291 m². Wydzielonych jest 8 osobnych pomieszczeń, a około 1/3 powierzchni jest otwarte i niezagospodarowane.

Stan techniczny

Substancja budynku (mury, fundamenty, belki, dach) jest w dobrym stanie, ale oczywiście budynek wymaga remontu. Dach jest szczelny, dachówka betonowa z czasów DDR, jeden komin wymaga naprawy. Stropy generalnie w bardzo dobrym stanie, w dwóch miejscach (przy balkonach) wymagają naprawy częściowej wymiany. Budynek nie ma aktywnych przyłączy mediów. W drodze, przy budynku znajdują się prąd i woda. W miejscowości nie ma kanalizacji. W pałacu nie ma ogrzewania centralnego, ale wiele pokoi wyposażonych jest w piece kaflowe.

Konserwator zabytków

Pałac znajduje się pod opieką konserwatora zabytków. Ogólne wytyczne dotyczą utrzymania zewnętrznej formy budynku – elewacja, dach, okna drewniane o aktualnym podziale szprosów. Wewnątrz budynku nie ma żadnych ograniczeń. Możliwe są częściowe dotacje np. na zmianę poszycia dachu.

Ogród

Pałac otoczony jest przez duży ogród, a w zasadzie pozostałości parku pałacowego. Zachował się częściowo starodrzew. Działka wymaga oczywiście uporządkowania i rośliny docięcia. Całość ma około 10.000 m². Droga dojazdowa, podobnie jak w całej miejscowości, jest kamienna.

Film

Lokalizacja

Nadrensee to niewielka miejscowość położona tuż przy granicy z Polską – tylko 5 km od granicy w Rosówku i 7 km od granicy w Warniku. Dogodny dojazd do autostrady A11 – około 7 km. Okolica spokojna, około 200 m od pałacu znajduje się niewielkie kąpielowe jezioro. Niedaleko także las i wiele innych jezior. Idealne miejsca na spacery i wycieczki rowerowe. W miejscowości nie ma sklepu, jest za to przedszkole. Zakupy w Polsce w nieodległym Kołbaskowie lub Penkun, ewentualnie Gartz. W Penkun znajdują się także praktyka lekarska, apteka, bank, szkoła. Najbliższe szpitale to Pasewalk i Schwedt/Oder, obydwa oddalone około 35-40 km od nieruchomości.

Prowizja biura wynosi 5,8% już z należnym 16% VAT. VAT obniżony z 19% na 16% do końca 2020.

Nieruchomość nie posiada paszportu energetycznego. Ponieważ jest pod ochroną konserwatorską nie ma takiej konieczności.

Pliki do pobrania

Popiela Immobilien Popiela Immobilien Popiela Immobilien Popiela Immobilien

Lokalizacja nieruchomości

Zapytaj o nieruchomość

    Rozwiąż równanie:

    5+4=?

    Skontaktuj się z nami

    fax: +48 91 350 70 32

    e-mail: office@popiela-immobilien.com