Nieruchomości

 

Komercyjne na sprzedaż

Data dodania: 15-01-2020

Hala z mieszkaniami, wynajęta, Löcknitz

ID oferty 01/2019/OOS

Cena: 490000 €

Miejscowość:
Löcknitz
Powierzchnia mieszkalna:
1200 m2
Rodzaj domu:
Wolnostojący
Rodzaj ogrzewania:
Gazowe
Piętro:
Parter
Rodzaj nieruchomości:
Komercyjne na sprzedaż

Opis

Hala magazynowo-produkcyjna z mieszkaniami, Löcknitz

Wyjątkowa oferta komercyjna – hala z pomieszczeniami biurowymi oraz mieszkaniami. Całość w doskonałem stanie, w bardzo dobrej lokalizacji. Mieszkania i część hali wynajęte!

Hala

Budynek na parterze ma powierzchnię około 1100 m² i składa się głównej hali magazynowej, pomieszczeń biurowych (po remoncie, ogrzewane, węzeł sanitarny), mniejszej hali wyposażonej dodatkowo w suwnicę oraz pomieszczenia około 100 m² (tzw. pakowalnia, pomieszczenie ogrzewane).

Na hala główna i dodatkowa otwarte są do samego dachu. Nad pakowalnią i częścią biurową znajdują się dodatkowe pomieszczenia pomieszczenia biurowe i magazynowe, całość o powierzchni około 150 m². Może tu działać niezależnie dodatkowy podmiot.

Dojazd do nieruchomości drogą asfaltową, a następnie betonową. Do tego betonowy plac manewrowy.

Internet DSL i dwie linie telefoniczne (osobno dla hali i biur, osobno dla mieszkań).

Garaże

Dodatkowym plusem nieruchomości jest kompleks kilkunastu garaży z możliwością wydzielenia pomieszczeń biurowych. Można je podnająć dodatkowym podmiotom.

Instalacja solarna

Na dachu znajduje się instalacja fotowoltaiczna, która jednak nie jest przedmiotem sprzedaży. Kupujący przejmuje umowę bezkosztowej dzierżawy, zyski z produkcji prądu idą do innej firmy. Umowa przewidywała kompleksowy remont dachu w zamian za możliwość instalacji solarów.

Stan techniczny

Budynek, zarówno część magazynowa, jak i mieszkalna w stanie bardzo dobrym. Nowy dach wymieniony około 2014 roku – systemowy, ocieplony. Elewacja zrobiona w 2017 roku. Ogrzewanie gazowe – butla na gaz płynny. W hali ogrzewanie nadmuchowe, w mieszkaniach grzejniki. Woda miejska. Ścieki szambo.

Mieszkania

Niewątpliwą korzyścią nieruchomości jest jej część mieszkalna z 4 wyremontowanymi i wynajętymi mieszkaniami. W budynku znajdują się 2 mieszkania 2-pokojowe i 2 mieszkania 3-pokojowe o powierzchniach pomiędzy 60 a 70 m². Mieszkania w dobrym standardzie, z wyposażonymi łazienkami i kuchniami. Ogrzewanie gazowe na gaz płynny, grzejniki. Ciepła woda użytkowa pochodzi z elektrycznych podgrzewaczy przepływowych i bojlerów. Dochód netto z wynajmu to około 1200€ miesięcznie.

Czynsz

Mieszkania i większa hala są wynajęte. Miesięczny dochód „na rękę” to 3.700€ Dodatkowo można wynająć mniejszą halę i dochód zwiększyć.

Lokalizacja

Dojazd drogą asfaltową. Löcknitz to niewielkie miasteczko usytuowane zaledwie 11 km od przejścia granicznego w Lubieszynie, 25 km od centrum Szczecina i 17 km od Pasewalku. Dogodny dojazd do autostrady A11 Szczecin-Berlin i A20 Stralsund/Rostock. W miejscowości znajdziemy wszelkie niezbędne urzędy i instytucje oraz sklepy, banki, pogotowie, praktyki lekarskie, niemiecko-polskie przedszkole, niemiecko-polską szkołę podstawową oraz niemiecko-polskie gimnazjum. Niedaleko nieruchomości znajduje się także dworzec kolejowy.

Prowizja biura wynosi 5,8% już z należnym 16% VAT. VAT obniżony z 19% na 16% do końca 2020.

Pliki do pobrania

Popiela Immobilien Popiela Immobilien

Lokalizacja nieruchomości

Zapytaj o nieruchomość

    Rozwiąż równanie:

    0+0=?

    Skontaktuj się z nami

    fax: +48 91 350 70 32

    e-mail: office@popiela-immobilien.com