Nieruchomości

Mieszkanie na sprzedaż

Data dodania: 09-12-2021

2-pokojowe mieszkanie na parterze, do remontu, Grambow

ID oferty 08/2021/OMS

Cena: 43000 €

Miejscowość:
Grambow
Powierzchnia mieszkalna:
57 m2
Rodzaj domu:
Wielorodzinny
Ilość pokoi:
2
Rodzaj ogrzewania:
Gazowe
Koszty eksploatacji:
150 €
Piętro:
Parter
Rodzaj nieruchomości:
Mieszkanie na sprzedaż

Opis

2-pokojowe mieszkanie na parterze, do remontu, Grambow

Mieszkanie m powierzchnię 57 m² i znajduje się na parterze 1-piętrowego, kameralnego budynku z 6 mieszkaniami. Mieszkanie posiada osobne wejście! Wchodząc do mieszkania napotykamy spory korytarz, z którego można wejść do osobnej, widnej i jasnej kuchni, do salonu oraz do dużej, także widnej łazienki. Z salonu można przejść do drugiego pokoju/sypialni. Mieszkanie jest w stanie do remontu, ale sprawne są zarówno instalacja elektryczna, wodna, jak i ogrzewanie. Okna PCV z około 2000 roku. Ogrzewanie i ciepła woda użytkowa pochodzą ze wspólnej kotłowni na olej, znajdującej się w budynku gospodarczym. Rozliczenie zużycia wody odbywa się na podstawie liczników, a ogrzewania na podstawie wskazań podzielników ciepła. W budynku działa wspólnota mieszkaniowa, a bieżącym utrzymaniem zajmuje się zarządca. Ekspozycja mieszkania wschód-zachód.

Koszty

Koszty utrzymania, w zależności od ilości zamieszkujących osób, wahają się pomiędzy 100€ a 150€ – zimna i ciepła woda, ogrzewanie, prąd na klatce i kotłowni, śmieci, ubezpieczenie i zarządzanie. Do tego należy doliczyć koszty prądu, według zużycia oraz abonament RTV.

Ogród i działka

Kupujący nabywa wraz mieszkaniem udział w gruncie – całość działki to 2846 m². W tym, na wyłączne prawo użytkowania, ogród o powierzchni około 100 m², który może ogrodzić. Miejsca parkingowe znajdują się przed nieruchomością, przy drodze oraz na terenie posesji. Istnieje możliwość użytkowania komórki/pomieszczenia gospodarczego.

Budynek

Dom jest w bardzo dobrym stanie technicznym. Ma wymieniony dach, odświeżoną fasadę, wyremontowana jest klatka schodowa, wymienione są instalacje. Dodatkowym plusem jest  usytuowanie zabudowań w drugiej linii zabudowy, co daje mieszkańcom dodatkowy spokój i komfort.

Lokalizacja

Grambow to dość duża wieś, położona przy samej granicy z Polską. Do przejścia granicznego w Lubieszynie jest tylko 6 km, do centrum Szczecina 20 km. Jednocześnie do Löcknitz, gdzie znajdują się wszelkie niezbędne do życia instytucje, jest tylko 11 km. W Löcknitz znajdują się m.in. niemiecko-polskie przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum, urząd miasta i gminy, banki, sklepy spożywcze i przemysłowe, stacja pogotowia ratunkowego czy praktyki lekarskie. Samo Grambow jest położne na uboczu, w cichej i spokojnej okolicy, w pobliżu lasu. Znajdziemy to wiele ścieżek spacerowych i rowerowych, a niedaleko znajdują się także jeziora z możliwością kąpieli czy wędkowania (m.in. Löcknitzer See czy Lebehnscher See). W Grambow znajduje się także dworzec kolejowy z regularnymi połączeniami do Szczecina i Pasewalku.

Paszport energetyczny

Nieruchomość posiada paszport energetyczny. Zapotrzebowanie na energię wynosi 171,5 kWh/(m²×a)

Prowizja

Nieruchomość jest sprzedawana bez prowizji biura! Do ceny zakupu należy doliczyć następujące, standardowe koszty – podatek od zakupu nieruchomości 6%, opłatę notarialną około 1,5% oraz koszty wpisów do ksiąg wieczystych.

Pliki do pobrania

Popiela Immobilien

Lokalizacja nieruchomości

Zapytaj o nieruchomość

    Rozwiąż równanie:

    1+1=?

    Skontaktuj się z nami

    fax: +48 91 350 70 32

    e-mail: office@popiela-immobilien.com