O firmie

Nasza przygoda na niemieckim rynku nieruchomości rozpoczęła się w październiku 2006 roku. Postanowiliśmy wówczas - pomni własnych doswiadczeń - pomagać polskim klientom  w wyszukiwaniu swojego miejsca do życia po tej "drugiej", niemieckiej stronie granicy. Ponieważ znalezienie i kupno lub wynajem nieruchomości  domu w Niemczech to dopiero początek całego procesu "przesadzania" rodziny do Niemiec, zdecydowaliśmy o rozszerzeniu palety naszych usług o kompleksową pomoc w zainstalowaniu całej rodziny - zameldowaniu, ubezpieczeniu, zapisaniu dzieci do szkoły, przedszkola itp. Pomagamy w kontaktach z administracją, uzyskaniu świadczeń rodzinnych czy w sprawach podatkowych, słowem: dbamy o to, aby przeprowadzka w nowe warunki odbyła się możliwie płynnie. 

Działamy zdecydowanie w pasie przygranicznym na terenie powiatów Uckermark (Brandenburgia) i Vorpommern - Greifswald (Meklemburgia Pomorze-Przednie). Główny teren naszej aktywności rozciąga się od Uckermünde na północy, poprzez Pasewalk i Prenzlau, do Schwedt na południu. Zdarzają się jednak w naszej ofercie perełki położone nieco dalej - w ościennych powiatach. Zajmujemy się pośrednictwem w sprzedaży i wynajmie domów, działek oraz mieszkań. 

Głównym atutem naszej oferty są ceny, które są znacząco niższe od cen w Szczecinie i okolicach. W Niemczech można kupić dom z dużą działką w cenie 2-3 pokojowego mieszkania w Szczecinie. Ceny to jednak nie wszystko. Niemieckie pogranicze oferuje przepiękne tereny rekreacyjne, niezapomniane widoki i spokój, a wszystko w odległości do 30 minut od centrum Szczecina. Jest to doskonałe okolica do mieszkania, ale także atrakcyjne tereny pozwalające na aktywny wypoczynek czy weekendowy wypad. Dorzecze Odry, wiele czystych i zadbanych jezior, ogromna ilość ścieżek rowerowych i do tego nowoczesna infrastruktura  a przy tym wszystkim - nie ma natłoku turystów...

Nieruchomości z naszej oferty można kupować także na kredyt. Współpracujemy ze Sparkasse Uckermark, i Uecker-Randow oraz VR Bank, działającymi w tym rejonie. Kredyty przyznawane są również w oparciu o dochody w Polsce! Bliższe szczegóły znajdziecie Państwo w zakładce FINANSOWANIE. Współpracujemy także z polskimi bankami - jeżeli chcą Państwo sprzedać mieszkanie w Polsce i kupić nieruchomość w Niemczech to całej transakcji można dokonać w jednym miejscu

Współpracujemy również z niemieckimi bankami, które także sprzedają domy i mieszkania oraz z innymi niemieckimi biurami nieruchomości. Jeżeli nie znajdą Państwo na naszych stronach oferty, która spełniałaby Państwa oczekiwania, prosimy o kontakt. Sprawdzimy u naszych Partnerów. Bez żadnych dodatkowych opłat będą Państwo mogli zrealizować transakcję poprzez nasze biuro. Razem z renomowanym i zdobywającym nagrody biurem projektowym MAXBERG pomożemy w przygotowaniu projektu nowego domu i zdobyciu pozwolenia na budowę - to oferta dla osób które już nabyły lub dopiero chcą kupić działkę budowlaną w Niemczech i chcą wybudować dom swoich marzeń. W konkurencyjnej cenie otrzymają też Państwo projekt aranżacji wnętrz, przebudowy lub remontu.

Zapraszamy do współpracy!