Dom z dostępem do Odry, Gartz/Oder

« powrót

Domy sprzedaż

ID OFERTY 06/2019/ODS

Dom z dostępem do Odry, Gartz/Oder
Nowość!
Cena 70 000
Powierzchnia mieszkalna
105
Powierzchnia działki
257
Rodzaj domu
Kamienica
Ilość pięter
1
Ilość pokoi
3
Data dodania
01-10-2019
Miejscowość
Gartz
Rodzaj ogrzewania
Elektryczne

Zapytaj o nieruchomość:

Twój adres
e-mail:
Treść:
Jestem zainteresowany nieruchomością Oblicz ratę kredytu

OPIS

Kamienica nad Odrą, dostęp do wody!! Gartz/Oder

Wyjątkowy dom położony w wyjątkowym miejscu. Kamienica z zabudowaniami gospodarczymi, garażami oraz działką i domkiem położonymi nad samą Odrą w miejscowości Gartz/Oder. Wymarzona lokalizacja dla osób szukających spokoju, odpoczynku, kontaktu z przyrodą, a jednocześnie niedaleko od cywilizacji. Raj dla wędkarzy czy wodniaków.

Kamienica położona jest przy spokojnej bocznej uliczce, w obrębie starego miasta (nieruchomość nie jest objęta ochroną konserwatorską), kilkanaście metrów od Odry, ale już poza obszarem zalewowym. Dom ma około 105 m² powierzchni mieszkalnej i składa się z 3 pokoi, kuchni z jadalnią, obszernej łazienki, przedpokoju oraz pomieszczenia gospodarczego. Dach nowy (około 2002), fasada odnowiona, okna PCV z roletami antywłamaniowymi, ogrzewanie elektryczne (1998), instalacja elektryczna częściowo nowa, woda i kanalizacja miejskie, ciepła woda użytkowa z przepływowych podgrzewaczy elektrycznych. Dom jest tylko częściowo podpiwniczony. Do zagospodarowania jest także poddasze nad częścią główną, około 60 m².

Unikatowy układ zabudowań 

Część mieszkalna połączona jest częściowo bezpośrednio częściowo przez podwórze/patio z częścią gospodarczą, w której jest bardzo dużo przestrzeni do zagospodarowania. Znajdziemy tutaj pomieszczenie gospodarcze, warsztat, suszarnię, pokój rekreacyjny i magazynki. Pokój rekreacyjny i suszarnia mają okna wychodzące na Odrę, z przepięknym widokiem! Wszystkie te pomieszczenia można zmodernizować i połączyć w jedną przestrzeń mieszkalną uzyskując wyjątkową przestrzeń z widokiem na rzekę. Z pomieszczeń gospodarczych mamy zejście na niższą kondygnację, gdzie znajdują się 3 garaże z bezpośrednim dostępem od strony ulicy biegnącej przy Odrze. Część gospodarcza ma około 100 m², a garaże około 60 m². Działka 257 m².

Działka rekreacyjna z domkiem i dostępem do wody!!

Kupując nieruchomość przejmujemy także dzierżawę działki rekreacyjnej o powierzchni około 504 m², zabudowanej domkiem o powierzchni około 35 m². Koszty dzierżawy to tylko około 111€ rocznie. Działka ma bezpośredni dostęp do Odry oraz własny, niewielki stalowy pomost! Domek choć niewielki jest komfortowy i składa się z dużej sypialni z kominkiem elektrycznym, łazienki, niewielkiej kuchni oraz przeszklonego tarasu z fantastycznym widokiem. Działka leży zaledwie kilka kroków od kamienicy. Wystarczy przejść przez ulicę.

Lokalizacja

Położenie domu oraz działki rekreacyjnej są absolutnie unikatowe. Oprócz spokoju, pięknych widoków, własnego dostępu do rzeki, mamy także na przeciwko domu ogólnodostępny slip. Kilkaset metrów od domu znajduje się nowa marina, kawiarnia z lodziarnią oraz imbiss. Raj dla wędkarzy czy wodniaków. O malowniczości i urokach natury dorzeczy Odry nie będziemy się rozpisywać. Wystarczy zajrzeć na stronę Parku Narodowego Doliny Dolnej Odry.

Samo Gartz/Oder to niewielkie, ale bardzo urokliwe miasteczko położone nad Odrą. Bliskość rzeki, możliwość uprawiania sportów wodnych i wędkarstwa, mnogość ścieżek rowerowych i spacerowych (Oder-Niese-Radweg), park narodowy doliny Odry sprawiają, że miejscowość jest lubiana i atrakcyjna turystycznie. Na miejscu znajdziemy m.in. marinę, restauracje, urząd miejski, banki, praktykę lekarską, pogotowie, przedszkole, szkołę podstawową, sklepy. Do granicy z Polską w Rosówku jest tylko 13 km, do Gryfina 14, do centrum Szczecina zaledwie 30 km. Najbliższym większym miastem jest Schwedt/Oder oddalone o 19 km. Dogodny dojazd drogą krajową B2.

Prowizja biura wynosi 5,95% już z należnym VAT.

Nieruchomość posiada paszport energetyczny, zapotrzebowanie na energię wynosi 262,0 kWh, klasa energetyczna H.

Informacje zawarte w ofercie zostały sporządzone na podstawie oświadczeń i nie są ofertą w rozumieniu przepisów prawa. Mają one charakter informacyjny - zalecamy ich osobistą weryfikację.
____________________________________________________________________
Nieruchomości z naszej oferty można także zakupić na kredyt. Kredyty realizowane są w Niemieckich Bankach, a aktualne oprocentowanie oscyluje pomiędzy 2% a 4% w skali roku. Nie ma żadnych opłat ani prowizji za przygotowanie kredytu. Podstawą do zbadania zdolności kredytowej jest wysokość zarobków - dopuszczalne są dochody w Euro, ale również w złotówkach czy funtach. Zapraszamy do bezpłatnego sprawdzenia zdolności kredytowej u nas w biurze.
Nasze biuro pomaga nie tylko w kompetentnym i bezpiecznym dokonaniu transakcji zakupu nieruchomości, ale także pomoże Państwu w pierwszych dniach i tygodniach po przeprowadzce. Pomożemy dokonać niezbędnych zmian i meldunków (zameldowanie, przepisanie mediów, zapisanie do szkoły czy przedszkola, znalezienie lekarza rodzinnego itp.). Poprowadzimy też Państwa przez gąszcz polskich i niemieckich przepisów związanych z ubezpieczeniem zdrowotnym tak, aby mieszkając w Niemczech, a płacąc składki w Polsce uzyskać pełne ubezpieczenie zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.
Zamieszkując w Niemczech możecie Państwo uzyskać dodatek na dzieci tzw. Kindergeld - niezależnie od dochodów i na każde dziecko! Wynosi on obecnie 194€ na pierwsze i drugie dziecko, 200€ na trzecie i 225€ na każde kolejne.
Bardzo interesującym i atrakcyjnym dodatkiem jest Baukindergeld czyli dodatek dla kupujących swoją pierwszą nieruchomość w Niemczech. Może on wynieść nawet 1200€ rocznie przez okres 10 lat. Doskonały dodatek do raty na wymarzoną nieruchomość.
Pomożemy także w kompleksowym ubezpieczeniu domu czy samochodu, założeniu działalności gospodarczej. Z pomocą naszego biura mogą Państwo dokonać remontu (chętnie udostępnimy kontakty do sprawdzonych firm budowlanych, które mają już doświadczenie w prowadzeniu prac na terenie Niemiec), aranżacji wnętrz (renomowane polskie biuro architektoniczne z dużym doświadczeniem w Niemczech), wystąpić o pozwolenie na remont, przebudowę lub budowę (fachowy tandem architektów polskiego i niemieckiego wykona projekt budowlany oraz wykonawczy, uzyska pozwolenie, przeprowadzi nadzór budowlany! Wszelkie formalności załatwiają architekci! Doświadczenie i wiele realizacji na terenie Brandenburgii i Meklemburgii).
Po uzgodnieniu pomożemy także w innych sprawach, a jeżeli czegoś nie jesteśmy w stanie wykonać, pokierujemy Państwa do odpowiednich instytucji, urzędów lub osób, które będą w stanie pomóc. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami w naszym biurze.

Popiela Immobilien Nieruchomości w Niemczech
tel. 0048 606 71 88 76 tel. 0049 151 407 273 78
office@popiela-immobilien.com

LOKALIZACJA NIERUCHOMOŚCI

MAP: