Kamienica z 4 mieszkaniami i 2 sklepami w Penkun

« powrót

Domy sprzedaż

ID OFERTY 21/2018/ODS

Kamienica z 4 mieszkaniami i 2 sklepami w Penkun
Okazja!
Cena 169 000
Powierzchnia mieszkalna
490
Powierzchnia działki
811
Rodzaj domu
Kamienica, wielorodzinny
Ilość pięter
3
Ilość pokoi
0
Data dodania
24-09-2018
Miejscowość
Penkun
Rodzaj ogrzewania
Gazowe

Zapytaj o nieruchomość:

Twój adres
e-mail:
Treść:
Jestem zainteresowany nieruchomością Oblicz ratę kredytu

OPIS

Kamienica jako inwestycja lub lokata kapitału

Doskonale położona, duża, z ogromnym potencjałem, kamienica w Penkun. Dom ma aktualnie około 490 m² powierzchni mieszkalnej oraz dodatkowo możliwe do zabudowy na poddaszu około 240 m². Powierzchnia piwnic to 105 m². Jest to narożna kamienica z 4 mieszkaniami i 2 sklepami/powierzchniami pod działalność gospodarczą. Cześć mieszkań jest wynajęta. Wynajęta jest także jedna powierzchnia sklepowa pod fizjoterapię. Wolna jest druga powierzchnia pod sklep/biuro oraz dwa mieszkania. Mniejsze mieszkanie położone na parterze wymaga wykończenia (główne elementy jak woda, kanalizacja, elektryka zostały już wykonane). Duże mieszkanie na 1 piętrze, planowane dla właściciela także wymaga wykończenia, ale gotowe są instalacje elektryczna, wodna, kanalizacyjna, schody na drugi poziom, okna, zabudowa GK, łazienka, kominek. Ogrzewanie pochodzi z pieca gazowego na gaz sieciowy, umiejscowionego w piwnicy. Woda i kanalizacja są miejskie. Ciepła woda użytkowa w każdym mieszkaniu z osobnego bojlera lub podgrzewacza przepływowego.

Podział kamienicy

Parter:
Fizjoterapia - 117 m², wynajęte
Sklep/biuro - 60 m², wolne
Mieszkanie 2-pokoje - 46,65 m², wolne

1 Piętro:
Mieszkanie - 85 m², wynajęte
Mieszkanie - 79 m², wynajęte
Mieszkanie 2-poziomowe - 103 m², wolne

Stan techniczny

Kamienica przeszła szereg napraw i unowocześnień. W latach 2013-2016 przeprowadzono m.in.: odwodnienie budynku; remont pomieszczeń, gdzie znajduje się fizjoterapia; założono nowe ogrzewanie gazowe; nowe przyłącze elektryczne; wyremontowano mieszkania na piętrze (obecnie wynajęte); pomieszczenia gospodarcze i garaże zyskały nową elektrykę; naprawiono, uszczelniono i częściowo wymieniono dach; wyremontowano 2-poziomowe mieszkanie na 1 piętrze; odremontowano schody na klatce schodowej. Obecnie poza wykończeniem dwóch mieszkań na parterze i ewentualnym omalowaniem fasady budynek nie wymaga żadnych inwestycji!

Podwórze, pomieszczenia gospodarcze i działka

Ogromnym atutem nieruchomości jest zamknięte podwórze (wjazd przez dużą bramę), na którym znajdują się miejsca parkingowe. Podwórze jest utwardzone. Do wykorzystania są także dwa duże garaże oraz szereg pomieszczeń gospodarczych na parterze i na piętrze. Zabudowania są w bardzo dobrym stanie technicznym, dach naprawiony, czyste i zadbane.

Dochody z wynajmu

Z wynajętych obecnie mieszkań i pomieszczenia na fizjoterapię dochód miesięczny netto to około 1025€ co daje nam 5€ za 1 m² czyli bardzo wysoką stawkę. Wynajmując pozostałe mieszkania i sklep możemy liczyć na dodatkowe około 1000€.

Lokalizacja

Penkun to bardzo urokliwe miasteczko położone nad 7 jeziorami. Ulubione miejsce wypoczynku i doskonałe dla ludzi szukających ciszy i spokoju jednocześnie niedaleko od granicy. Kamienica znajduje się w obrębie starego miasta, wśród innych kamienic. Niedaleko ryneczek, sklep spożywczy, bank, szkoła, praktyka lekarska (także polskojęzyczna!). Zaledwie kilkaset metrów do piaszczystej plaży. W miejscowości obejrzeć można zabytkowy kościół ewangelicki oraz zamek. W okolicy mnóstwo ścieżek spacerowych i rowerowych.

Penkun leży zaledwie 3 km od autostrady A11 (Szczecin-Berlin), do przejścia granicznego w Kołbaskowie tylko 12 km, a do centrum Szczecina niecałe 30 km.

Paszport energetyczny

Nieruchomość posiada paszport energetyczny - zużycie energii 192,3 kWh

Prowizja biura wynosi 5,95% już z 19% VAT.

Nieruchomości z naszej oferty można także zakupić na kredyt. Oprocentowanie roczne kredytów hipotecznych oscyluje pomiędzy 3% a 4%. Nie ma prowizji za przygotowanie kredytu. Wstępną zdolność kredytową można sprawdzić u nas w biurze. Kredyty udzielane są na podstawie dochodów nie tylko w Niemczech, ale także w Polsce, Norwegii czy Wielkiej Brytanii. Na podstawie umowy o pracę, ale również dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Informacje zawarte w ofercie zostały sporządzone na podstawie oświadczeń i nie są ofertą w rozumieniu przepisów prawa. Mają one charakter informacyjny - zalecamy ich osobistą weryfikację.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------


Popiela Immobilien Nieruchomości w Niemczech
tel. +48 606 71 88 76
tel. +49 151 407 273 78
office@popiela-immobilien.com

LOKALIZACJA NIERUCHOMOŚCI