Pałac w Nadrensee

« powrót

Domy sprzedaż

ID OFERTY 14/2018/ODS

Pałac w Nadrensee
Cena 239 000
Powierzchnia mieszkalna
1200
Powierzchnia działki
10000
Rodzaj domu
Pałac
Ilość pięter
2
Ilość pokoi
0
Data dodania
01-07-2018
Miejscowość
Nadrensee
Rodzaj ogrzewania
Inne

Zapytaj o nieruchomość:

Twój adres
e-mail:
Treść:
Jestem zainteresowany nieruchomością Oblicz ratę kredytu

OPIS

Pałac w Nadrensee

Unikatowa nieruchomość - zabytkowy pałac z około 1900 roku. Przedmiotem oferty jest pałac wraz z dużą działką, na której znajduje się ogród/park ze starodrzewem. Nieruchomość ma około 1200 m² i składa się z 4 kondygnacji. Nadaje się idealnie na hotel lub dom opieki dla osób starszych. Właściciel dysponuje wstępną koncepcją budowlaną i może ją w cenie przekazać kupującemu. Pałac można także przeznaczyć na cele stricte mieszkalne i podzielić na mieszkania-apartamenty.

Piwnice - przestronne, wysokie, suche. Nadają się na cele mieszkalne lub gospodarcze. Kiedyś znajdowały się tu toalety, dodatkowa kuchnia i magazyny. Można tu z powodzeniem ulokować spa. Piwnice mają około 333 m² powierzchni użytkowej i 490 m² powierzchni całkowitej.

Parter - znajdziemy tu trzy wejścia, jedno, główne od strony ulicy, które ulokowane jest centralnie i prowadzi pod nie podjazd. Drugie znajduje się od zachodu i mamy nad nim spory balkon/taras. Trzecie jest od wschodu. Przy wejściu wschodnim i zachodnim są także klatki schodowe prowadzące na wyższe kondygnacje. Obecnie jest tu 12 osobnych pomieszczeń różnej wielkości oraz główny korytarz, klatki schodowe i 2 przedsionki. Uroku dodaje umiejscowiona od południa, od strony ogrodu przeszklona weranda o powierzchni około 16 m². Parter ma około 365 m² powierzchni.

Piętro - powierzchnia użytkowa to około 322 m² i w tej chwili jest tam wydzielone 19 osobnych pomieszczeń różnej wielkości. Na tej kondygnacji mamy taras/balkon od zachodu i południa.

Poddasze - po podłodze mamy tutaj około 291 m². Wydzielonych jest 8 osobnych pomieszczeń, a około 1/3 powierzchni jest otwarte i niezagospodarowane.

Stan techniczny

Substancja budynku (mury, fundamenty, belki, dach) jest w dobrym stanie, ale oczywiście budynek wymaga remontu. Dach jest szczelny, dachówka betonowa z czasów DDR, jeden komin wymaga naprawy. Stropy generalnie w bardzo dobrym stanie, w dwóch miejscach (przy balkonach) wymagają naprawy częściowej wymiany. Budynek nie ma aktywnych przyłączy mediów. W drodze, przy budynku znajdują się prąd i woda. W miejscowości nie ma kanalizacji. W pałacu nie ma ogrzewania centralnego, ale wiele pokoi wyposażonych jest w piece kaflowe.

Konserwator zabytków

Pałac znajduje się pod opieką konserwatora zabytków. Ogólne wytyczne dotyczą utrzymania zewnętrznej formy budynku - elewacja, dach, okna drewniane o aktualnym podziale szprosów. Wewnątrz budynku nie ma żadnych ograniczeń. Możliwe są częściowe dotacje np. na zmianę poszycia dachu.

Ogród

Pałac otoczony jest przez duży ogród, a w zasadzie pozostałości parku pałacowego. Zachował się częściowo starodrzew. Działka wymaga oczywiście uporządkowania i rośliny docięcia. Całość ma około 10.000 m². Droga dojazdowa, podobnie jak w całej miejscowości, jest kamienna.

Lokalizacja

Nadrensee to niewielka miejscowość położona tuż przy granicy z Polską - tylko 5 km od granicy w Rosówku i 7 km od granicy w Warniku. Dogodny dojazd do autostrady A11 - około 7 km. Okolica spokojna, około 200 m od pałacu znajduje się niewielkie kąpielowe jezioro. Niedaleko także las i wiele innych jezior. Idealne miejsca na spacery i wycieczki rowerowe. W miejscowości nie ma sklepu, jest za to przedszkole. Zakupy w Polsce w nieodległym Kołbaskowie lub Penkun, ewentualnie Gartz. W Penkun znajdują się także praktyka lekarska, apteka, bank, szkoła. Najbliższe szpitale to Pasewalk i Schwedt/Oder, obydwa oddalone około 35-40 km od nieruchomości.

Prowizja biura wynosi 5,95% już z należnym VAT.

Nieruchomość nie posiada paszportu energetycznego. Pałac znajduje się pod ochroną konserwatorską i paszport energetyczny nie jest wymagany. 

Nieruchomości z naszej oferty można także zakupić na kredyt. Oprocentowanie roczne kredytów hipotecznych oscyluje pomiędzy 3% a 4%. Nie ma prowizji za przygotowanie kredytu. Wstępną zdolność kredytową można sprawdzić u nas w biurze. Kredyty udzielane są na podstawie dochodów nie tylko w Niemczech, ale także w Polsce, Norwegii czy Wielkiej Brytanii. Na podstawie umowy o pracę, ale również dla osób prowadzących działalność gospodarczą.

Informacje zawarte w ofercie zostały sporządzone na podstawie oświadczeń i nie są ofertą w rozumieniu przepisów prawa. Mają one charakter informacyjny - zalecamy ich osobistą weryfikację.

Popiela Immobilien Nieruchomości w Niemczech

tel. 0048 606 71 88 76 tel. 0049 151 407 273 78


office@popiela-immobilien.com

LOKALIZACJA NIERUCHOMOŚCI