Dom nad jeziorem, Wallmow

« powrót

Domy sprzedaż

ID OFERTY 05/2018/ODS

Dom nad jeziorem, Wallmow
Cena 265 000
Powierzchnia mieszkalna
320
Powierzchnia działki
4000
Rodzaj domu
wolnostojący, 3 mieszkania
Ilość pięter
1
Ilość pokoi
10
Data dodania
12-02-2018
Miejscowość
Wallmow
Rodzaj ogrzewania
Olejowe

PLIKI DO POBRANIA

Zapytaj o nieruchomość:

Twój adres
e-mail:
Treść:
Jestem zainteresowany nieruchomością Oblicz ratę kredytu

OPIS

Dom nad jeziorem, Wallmow

Wyjątkowa oferta, dom z trzema niezależnymi mieszkaniami, zabudowaniami gospodarczymi. Posesja ma dostęp do jeziora!! Oferta idealna dla dwóch rodzin, ewentualnie dla osób chcących mieszkać i drugie mieszkanie wynajmować.

1 mieszkanie ma 120 m² i ma dwa poziomy. Na parterze znajdują się przedpokój 10 m², schody na górę oraz garaż przerobiony na pracownię z dużymi oknami wychodzącymi na ogród 17,68 m². Osobne wejście/wjazd prowadzi do garażu/warsztatu, gdzie znajduje się także kotłownia (piec na olej opałowy) - całość pomieszczenia to 42 m². Na piętrze znajduje się z kolei część mieszkalna - salon 22,87 m², pokój 11,65 m², pokój 14,64 m², sypialnia 14,82 m², kuchnia 14,14 m², łazienka 8,22 m² oraz korytarz 10,40 m². Mieszkanie jest wykończone w wysokim standardzie, doskonale utrzymane. Część mebli pozostaje - szczegóły do uzgodnienia z właścicielem. 


2 mieszkanie ma 200 m² i posiada swoje osobne wejście od ulicy i osobne wyjście do ogrodu. Składa się z 5 pokoi - 19, 57 m² (pełni obecnie funkcję biura), 20,44 m², 12,93 m², 18,80 m² oraz 7,70 m². Kuchnia z jadalnią ma 16,80 m² a łazienka 5,20 m². To mieszkanie jest w trochę niższym standardzie niż poprzednie, ale także w bardzo dobrym stanie.

Poddasze jako dodatkowe mieszkanie - w tej części domu zostało także wydzielone 3 mieszkanie, z założenia wakacyjne, dla gości. Składa się z trzech pokoi - 4 m², 15 m², 26 m² oraz łazienki 4 m², przedpokoju z kuchnią 14 m².

Ogrzewanie olejowe, podzielniki ciepła na poszczególne mieszkania zatem możliwość bezproblemowego rozliczania kosztów. Dach na domu wymieniony w 2000 roku, podobnie jak na zabudowaniach gospodarczych. Okna PCV.

Instalacja solarna

Dom jest wyposażony w instalację fotowoltaiczną, wybudowaną w 2012. Dochód roczny to około 2000€.

Ogród i zabudowania gospodarcze

Dom położony jest na dużej działce o wielkości około 4000 m². Działka przylega do jeziora i jest bardzo ładnie zagospodarowana. Właściciel wybudował nawet niewielki pomost, do którego dostęp mają tylko mieszkańcy nieruchomości. Dodatkowym atutem są spore zbudowania gospodarcze, ładnie odnowione, które pełnią funkcję magazynową, ale można tam z powodzeniem urządzić letnią kuchnię czy dodatkowe pokoje.

Nieruchomość doskonale nadaje się na agroturystykę, pensjonat czy podobną działalność.

Lokalizacja

Wallmow to niewielka, cicha miejscowość położona około 30 km (20 min) zarówno od przejścia granicznego w Kołbaskowie, jak i od przejścia w Lubieszynie. Okolica wyjątkowo urokliwa, także za sprawą kąpielowego, czystego jeziora. W miejscowości znajdują się przedszkole, szkoła podstawowa, sklep spożywczy. Wszelkie inne instytucje i urzędy znajdziemy w nieodległym (niecałe 20 km) Prenzlau, które jest dużym miastem powiatowym.

Prowizja biura wynosi 5,95% już z należnym 19% VAT.


Nasze biuro pomaga nie tylko w kompetentnym i bezpiecznym zawarciu umowy najmu nieruchomości, ale także pomoże Państwu w pierwszych dniach i tygodniach po przeprowadzce. Pomożemy dokonać niezbędnych zmian i meldunków (zameldowanie, przepisanie mediów, zapisanie do szkoły czy przedszkola, znalezienie lekarza rodzinnego itp.). Poprowadzimy też Państwa przez gąszcz polskich i niemieckich przepisów związanych z ubezpieczeniem zdrowotnym tak, aby mieszkając w Niemczech, a płacąc składki w Polsce uzyskać pełne ubezpieczenie zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.
W ramach dodatkowych usług pomożemy Państwu w uzyskaniu zasiłku na dzieci (tzw. Kindergeld - należny w przypadku zamieszkiwania na terenie Niemiec, nawet w przypadku kiedy pracuje się w Polsce! Dodatek niezależny od wysokości dochodów! 190,00€ na każde dziecko), ubezpieczeniu domu czy samochodu, założeniu działalności gospodarczej czy odpowiednim załatwieniem podatku drogowego (tzw. Kfz-Steuer). Z pomocą naszego biura mogą Państwo dokonać remontu (chętnie udostępnimy kontakty do sprawdzonych firm budowlanych, które mają już doświadczenie w prowadzeniu prac na terenie Niemiec), aranżacji wnętrz (renomowane polskie biuro architektoniczne z dużym doświadczeniem w Niemczech), wystąpić o pozwolenie na remont, przebudowę lub budowę (fachowy tandem architektów polskiego i niemieckiego wykona projekt budowlany oraz wykonawczy, uzyska pozwolenie, przeprowadzi nadzór budowlany! Wszelkie formalności załatwiają architekci! Doświadczenie i wiele realizacji na terenie Brandenburgii i Meklemburgii).
Po uzgodnieniu pomożemy także w innych sprawach, a jeżeli czegoś nie jesteśmy w stanie wykonać, pokierujemy Państwa do odpowiednich instytucji, urzędów lub osób, które będą w stanie pomóc. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami w naszym biurze.
Informacje zawarte w ofercie zostały sporządzone na podstawie oświadczeń i nie są ofertą w rozumieniu przepisów prawa. Mają one charakter informacyjny - zalecamy ich osobistą weryfikację.


Popiela Immobilien Nieruchomości w Niemczech


tel. 0048 606 718 876 tel. 0049 151 407 273 78


office@popiela-immobilien.com

LOKALIZACJA NIERUCHOMOŚCI