Wyjątkowa posiadłość w Hohenreinkendorf

« powrót

Domy sprzedaż

ID OFERTY 09/2017/ODS

Wyjątkowa posiadłość w Hohenreinkendorf
Cena 100 000
Powierzchnia mieszkalna
440
Powierzchnia działki
12000
Rodzaj domu
Dworek
Ilość pięter
2
Ilość pokoi
6
Data dodania
09-03-2017
Miejscowość
Hohenreinkendorf
Rodzaj ogrzewania
Kominek

Zapytaj o nieruchomość:

Twój adres
e-mail:
Treść:
Jestem zainteresowany nieruchomością Oblicz ratę kredytu

OPIS

Wyjątkowa posiadłość w Hohenreinkendorf

Przedmiotem oferty jest rozległa, wyjątkowa posiadłość składająca się z dawnego dworku, kamiennej stodoły, dodatkowych zabudowań gospodarczych oraz dodatkowej drewnianej stodoły. Posiadłość jest rozległa i nadaje się do wielu celów.

Dom podzielony jest obecnie na dwa osobne mieszkania, każde po około 120 m², z czego jedno zajmują właściciele, a drugie jest wynajmowane. Każde z mieszkań składa się z trzech pokoi, łazienki, kuchni i przedpokoju. Na zdjęciach widoczna jest cześć zamieszkiwana przez właściciela. Uroku dodaje niewątpliwie piękny ganek od strony ulicy. Dodatkowym atutem jest bardzo duże poddasze (powierzchnia około 200 m²), na którym planowano zrobić dodatkowe mieszkanie. Część prac jest zresztą już wykonana, co także widać na zdjęciach. Budynek jest całkowicie podpiwniczony, piwnice wysokie o ceglanych sklepieniach łukowych. Woda pochodzi z miejskiego wodociągu. Budynki podłączone są do szamba. Ciepła woda użytkowa pochodzi z przepływowych podgrzewaczy elektrycznych. Ogrzewanie kominkowe. Istnieje możliwość podłączenia się do gazu ziemnego - instalacja przebiega w drodze. Okna częściowo drewniane, częściowo PCV. Dom wymaga pewnych prac, ale substancja budynku jest w doskonałym stanie.

Na posesji znajduje się także bardzo duża, kamienna stodoła o dwóch kondygnacjach. Budynek ma około 500 m² na parterze i tyle samo na poddaszu. Dach wymaga naprawy, ale generalna kondycja stodoły jest bardzo dobra. Idealnie nadaje się np. na wydzielenie 4-5 dwupoziomowych mieszkań, działalność gospodarczą czy np. agroturystykę.

Na działce znajdują się jeszcze dwa budynki gospodarcze. Jeden, kamienny, z pięknymi ceglanymi stropami, jest w stanie idealnym. Drugi to drewniana stodoła, obecnie bez zadaszenia, ale drewno jest w doskonałym stanie. Posiada betonową podłogę i służył jako miejsce spotkań i odpoczynku.

Niewątpliwym atutem nieruchomości, oprócz samych samych budynków jest niewątpliwie działka. Pięknie położona, w drugiej linii zabudowy, ma wielkość około 12000 m². Daje wiele możliwości zagospodarowania. Posada dostęp z dwóch stron.

Hohenreinkendorf to niewielka, ale bardzo urokliwa i położona na uboczu miejscowość. Leży zaledwie 13 km od przejścia granicznego w Rosówku czyli około 35 min od centrum Szczecina, 15 km od Gryfina i zaledwie 4 km od Gartz. Otoczona polami, ładnie zagospodarowana, idealnie nadaje się dla osób szukających ciszy, ale jednocześnie niezbyt daleko od miasta. W miejscowości znajdują się dwa ładne stawy. W sąsiednim Gartz, znajdują się wszelkie niezbędne instytucje - urząd gminy, przedszkole, szkoła podstawowa, banki, sklepy, praktyka lekarska, pogotowie itp.

Podatek od nieruchomości wynosi tylko 420€ rocznie.

Nieruchomość nie posiada paszportu energetycznego, może on być wystawiony na życzenie klienta.

Prowizja biura wynosi 5,95% już z należnym 19% VAT.

Nieruchomości z naszej oferty można także zakupić na kredyt. Współpracujemy z wieloma niemieckimi bankami z okolic Meklemburgii i Brandenburgii. Polecamy kredyty hipoteczne na zakup nieruchomości oraz na zakup wraz z pulą na remont, także kredyty remontowe i budowlane. Kredyty hipoteczne w niemieckich bankach charakteryzują się bardzo dobrym oprocentowaniem (pomiędzy 2% a 5% rocznie), korzystnymi warunkami ubezpieczeniowymi oraz całkowitym brakiem prowizji za przygotowanie kredytu! W naszym biurze uzyskacie Państwo wstępne informacje na temat zdolności kredytowej oraz niezbędnych dokumentów oraz formalności. Badanie zdolności kredytowej oraz pomoc w uzyskaniu kredytu są w naszym biurze bezpłatne! Kredyty w niemieckich bankach uzyskają Państwo zarówno na podstawie zarobków w Niemczech jak i innych krajach (także Wielka Brytania czy Norwegia). Uznawane są zarówno dochody z tytułu zatrudnienia, jak i prowadzenia własnej działalności gospodarczej, wynajmu, alimentów, umowy zlecenie czy umowy o dzieło. Jeżeli rodzina otrzymuje Kirdergeld to także wlicza się on do zdolności kredytowej.

Nasze biuro pomaga nie tylko w kompetentnym i bezpiecznym dokonaniu transakcji zakupu lub wynajmu nieruchomości, ale także pomoże Państwu w pierwszych dniach i tygodniach po przeprowadzce. Pomożemy dokonać niezbędnych zmian i meldunków (zameldowanie, przepisanie mediów, zapisanie do szkoły czy przedszkola, znalezienie lekarza rodzinnego itp.). Poprowadzimy też Państwa przez gąszcz polskich i niemieckich przepisów związanych z ubezpieczeniem zdrowotnym tak, aby mieszkając w Niemczech, a płacąc składki w Polsce uzyskać pełne ubezpieczenie zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. To wszystko otrzymujecie Państwo w ramach prowizji, bez żadnych dodatkowych opłat!


W ramach dodatkowych usług pomożemy Państwu w uzyskaniu zasiłku na dzieci (tzw. Kirdergeld - należny w przypadku zamieszkiwania na terenie Niemiec, nawet kiedy pracuje się w Polsce! Dodatek niezależny od wysokości dochodów! 190€ na każde dziecko), ubezpieczeniu domu czy samochodu, założeniu działalności gospodarczej czy odpowiednim załatwieniem podatku drogowego (Tzw. Kfz-Steuer).

Z pomocą naszego biura mogą Państwo dokonać remontu (chętnie udostępnimy kontakty, do sprawdzonych firm budowlanych, które mają już doświadczenie w prowadzeniu prac na terenie Niemiec), aranżacji wnętrz (renomowane polskie biuro architektoniczne z dużym doświadczeniem w Niemczech), wystąpić o pozwolenie na remont, przebudowę lub budowę (fachowy tandem architektów polskiego i niemieckiego wykona projekt budowlany oraz wykonawczy, uzyska pozwolenie, przeprowadzi nadzór budowlany! Wszelkie formalności załatwiają architekci! Doświadczenie i wiele realizacji na terenie Brandenburgii i Meklemburgii).
Po uzgodnieniu pomożemy także w innych sprawach, a jeżeli czegoś nie jesteśmy w stanie wykonać to pokierujemy Państwa do odpowiednich instytucji, urzędów lub osób, które będą w stanie pomóc. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami w naszym biurze. Więcej informacji i porad na naszej stronie www.popiala-immobilien.com lub www.popiela-nieruchomosci.com w części z artykułami oraz na naszej stronie na Facebooku.

Informacje zawarte w ofercie zostały sporządzone na podstawie oświadczeń i nie są ofertą w rozumieniu przepisów prawa. Mają one charakter informacyjny - zalecamy ich osobistą weryfikację.

Popiela Immobilien Nieruchomości w Niemczech
tel. 0048 606 71 88 76 tel. 0049 151 407 273 78

LOKALIZACJA NIERUCHOMOŚCI