Dwór w Kamieńcu

« powrót

Domy sprzedaż

ID OFERTY 06/2017/ODS

Dwór w Kamieńcu
Cena 600 000
Powierzchnia mieszkalna
880
Powierzchnia działki
7500
Rodzaj domu
Dwór
Ilość pięter
2
Ilość pokoi
0
Data dodania
06-01-2017
Miejscowość
Kamieniec
Rodzaj ogrzewania
Hybrydowe

Zapytaj o nieruchomość:

Twój adres
e-mail:
Treść:
Jestem zainteresowany nieruchomością Oblicz ratę kredytu

OPIS

Dwór w Kamieńcu (Schöningen)

Przepiękna posiadłość ziemska z bogatą historią. Dwór w obecnym kształcie pochodzi z około 1920 roku. Podlegał wielokrotnym przebudowom i na przestrzeni lat zmieniał swoje funkcje, był między innymi siedzibą straży granicznej. Obecny właściciel znacznie zmodernizował budynek, odnowił go z pieczołowitością i dbałością o detale architektoniczne. Nieruchomość posiada swój unikatowy charakter, a uroku dodaje niewątpliwie położenie w bezpośredniej bliskości parku krajobrazowego „Doliny Dolnej Odry”.

Rozkład pomieszczeń

Dwór składa się z trzech głównych kondygnacji - wysokiej piwnicy, parteru oraz piętra. Piwnica - ze względu na stosunkowo duża wysokość pełni funkcję regularnego poziomu. Pierwotnie wykorzystywana do obsługi właściciela obecnie częściowo przeznaczona do celów gospodarczych (m.in. pralnia, dodatkowa kuchnia) oraz mieszkalnych (w pełni wyposażone pokoje gościnne, jadalnia) jak również wypoczynkowe (sauna). Do poziomu piwnicy prowadzi bardzo ładne, bezpośrednie wejście z dworu oraz drugie schodami z głównego hallu.
Parter - wejście główne od strony ogrodu do obszernego hallu. Tutaj dom dzieli się na dwie części - w jednej znajduje się kameralna sala koncertowa na około 100 osób oraz obszerne mieszkanie właściciela w powierzchni 100 m². Do mieszkania wchodzimy od sali koncertowej lub osobnym wejściem z ogrodu. Mieszkanie jest komfortowe, po generalnym remoncie. W drugiej części parteru znajdziemy piękną bibliotekę (prawie całe zbiory pozostają) z kominkiem, kuchnię, jadalnię, pokoje gościnne oraz bardzo obszerny hall.
1 piętro - na tej kondygnacji znajdują się gościnne pokoje, a w zasadzie apartamenty. Każdy jest inny, wyposażony w meble, w innej kolorystyce i stylu. Część jest wyposażona w łazienki.

Nieruchomość z potencjałem

Dom może pełnić wiele ról. Jest to doskonałe miejsce na hotel, pensjonat, centrym konferencyjne, SPA, ale też może z powodzeniem pełnić funkcje domu spokojnej starości czy też centrum kulturalnego lub siedziby firmy. Oczywiście nadaje się także doskonale jako rodzinna rezydencja.

Zabudowania gospodarcze

Obok dworu znajdziemy także zabudowania gospodarcze - garaż na dwa samochody (zmieszczą się nawet dostawcze), garaż na motory (pozostałość z czasów kiedy budynek pełnił rolę strażnicy straży granicznej) oraz niewielki magazyn.

Eksploatacja

Ogrzewanie we dworze zapewnia piec na olej opałowy oraz dwa kominki. Piec olejowy grzeje też ciepłą wodę użytkową. Roczne zużycie oscyluje w okolicach 6000 m³ co daje koszt około 6000-7000€ rocznie (już z ciepłą wodą). Budynek można ogrzewać częściowo np. tylko używane części, co znacząco obniża koszty. Podatek od nieruchomości to 3200 PLN rocznie. Woda i kanalizacja to około 600€ rocznie. Prąd (wraz z oświetleniem zewnętrznym i dodatkowym ogrzewaniem elektrycznym) to około 2000-2500€ rocznie. Budynek ma częściowo wymienioną instalację wodną i kanalizacyjną. Instalacja elektryczna z lat 70-80, ale w pełni sprawna. Brama wjazdowa elektryczna, sterowana na pilota.

Nieruchomość nie posiada paszportu energetycznego.

Prowizja biura 5,95% już z 19% VAT.

Nieruchomości z naszej oferty można także zakupić na kredyt. Współpracujemy z wieloma niemieckimi bankami z okolic Meklemburgii i Brandenburgii. Polecamy kredyty hipoteczne na zakup nieruchomości oraz na zakup wraz z pulą na remont, także kredyty remontowe i budowlane. Kredyty hipoteczne w niemieckich bankach charakteryzują się bardzo dobrym oprocentowaniem (pomiędzy 2% a 5% rocznie), korzystnymi warunkami ubezpieczeniowymi oraz całkowitym brakiem prowizji za przygotowanie kredytu! W naszym biurze uzyskacie Państwo wstępne informacje na temat zdolności kredytowej oraz niezbędnych dokumentów oraz formalności. Badanie zdolności kredytowej oraz pomoc w uzyskaniu kredytu są w naszym biurze bezpłatne! Kredyty w niemieckich bankach uzyskają Państwo zarówno na podstawie zarobków w Niemczech jak i innych krajach (także Wielka Brytania czy Norwegia). Uznawane są zarówno dochody z tytułu zatrudnienia, jak i prowadzenia własnej działalności gospodarczej, wynajmu, alimentów, umowy zlecenie czy umowy o dzieło. Jeżeli rodzina otrzymuje Kirdergeld to także wlicza się on do zdolności kredytowej.

Nasze biuro pomaga nie tylko w kompetentnym i bezpiecznym dokonaniu transakcji zakupu lub wynajmu nieruchomości, ale także pomoże Państwu w pierwszych dniach i tygodniach po przeprowadzce. Pomożemy dokonać niezbędnych zmian i meldunków (zameldowanie, przepisanie mediów, zapisanie do szkoły czy przedszkola, znalezienie lekarza rodzinnego itp.). Poprowadzimy też Państwa przez gąszcz polskich i niemieckich przepisów związanych z ubezpieczeniem zdrowotnym tak, aby mieszkając w Niemczech, a płacąc składki w Polsce uzyskać pełne ubezpieczenie zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. To wszystko otrzymujecie Państwo w ramach prowizji, bez żadnych dodatkowych opłat!

W ramach dodatkowych usług pomożemy Państwu w uzyskaniu zasiłku na dzieci (tzw. Kirdergeld - należny w przypadku zamieszkiwania na terenie Niemiec, nawet kiedy pracuje się w Polsce! Dodatek niezależny od wysokości dochodów! 190€ na każde dziecko), ubezpieczeniu domu czy samochodu, założeniu działalności gospodarczej czy odpowiednim załatwieniem podatku drogowego (Tzw. Kfz-Steuer).

Z pomocą naszego biura mogą Państwo dokonać remontu (chętnie udostępnimy kontakty, do sprawdzonych firm budowlanych, które mają już doświadczenie w prowadzeniu prac na terenie Niemiec), aranżacji wnętrz (renomowane polskie biuro architektoniczne z dużym doświadczeniem w Niemczech), wystąpić o pozwolenie na remont, przebudowę lub budowę (fachowy tandem architektów polskiego i niemieckiego wykona projekt budowlany oraz wykonawczy, uzyska pozwolenie, przeprowadzi nadzór budowlany! Wszelkie formalności załatwiają architekci! Doświadczenie i wiele realizacji na terenie Brandenburgii i Meklemburgii).

Po uzgodnieniu pomożemy także w innych sprawach, a jeżeli czegoś nie jesteśmy w stanie wykonać to pokierujemy Państwa do odpowiednich instytucji, urzędów lub osób, które będą w stanie pomóc.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami w naszym biurze. Więcej informacji i porad na naszej stronie www.popiala-immobilien.com lub www.popiela-nieruchomosci.com w części z artykułami oraz na naszej stronie na Facebooku.

Informacje zawarte w ofercie zostały sporządzone na podstawie oświadczeń i nie są ofertą w rozumieniu przepisów prawa. Mają one charakter informacyjny - zalecamy ich osobistą weryfikację.

Popiela Immobilien Nieruchomości w Niemczech
tel. 0048 606 71 88 76 tel. 0049 151 407 273 78
office@popiela-immobilien.com

 

 

LOKALIZACJA NIERUCHOMOŚCI