Narożna kamienica w Penkun

« powrót

Domy sprzedaż

ID OFERTY 01/2016/ODS

Narożna kamienica w Penkun
Nowa Cena !!!
Cena 25 000
Powierzchnia mieszkalna
130
Powierzchnia działki
288
Rodzaj domu
Kamienica
Ilość pięter
1
Ilość pokoi
5
Data dodania
21-07-2016
Miejscowość
Penkun
Rodzaj ogrzewania
Olejowe

Zapytaj o nieruchomość:

Twój adres
e-mail:
Treść:
Jestem zainteresowany nieruchomością Oblicz ratę kredytu

OPIS

Narożna kamienica w spokojnej, starej części Penkun

Nieruchomość jest do remontu, ale posiada bardzo duży potencjał. Na parterze domu znajdziemy 5 pokoi, z czego tylko jeden jest przejściowy (wejście do mniejszego np. dziecięcego). Wejście do domu przez nowe, duże drzwi. Obszerny przedpokój. Duża kuchnia z meblami w zabudowie, które pozostają. Z części kuchni wydzielona została spiżarnia. Łazienka jest nieduża, ale z powodzeniem można na parterze wydzielić jeszcze jedną, wiekszą. Poddasze nieużytkowe, bardzo duże - ponad 130 m² po podłodze. Daje to możliwość adaptacji, a nawet zamieszkania dwóch rodzin.

Działka nie jest zbyt duża - 288 m², ale jest to charakterystyczne dla zabudowy w starym rynku w Penkun. Na podwórzu jest miejsce na to aby wygodnie odpoczywać (nie ma bezpośredniego kontaktu z sąsiadami, gdyż nieruchomość jest z każdej strony otoczona ceglanym murem). Można także zrobić niewielki ogród.

Dużym plusem nieruchomości są zabudowania gospodarcze - obszerny garaż z bramą podnoszoną, carport zrobiony pod starą bramą wjazdową oraz dodatkowe zabudowania przerobione z dawnych zabudowań dla zwierząt.

Nieruchomość jest w ogólnym dobrym stanie. Nowe drzwi wejściowej, okna PCV od strony ulicy, rolety od strony ulicy, nowe przyłącze elektryczne, nowa szafka z bezpiecznikami, częściowo nowa instalacja elektryczna. W przypadku adaptacji poddasza warto byłoby przełożyć lub wymienić dachówkę, ale dach jest szczelny.

Ogrzewanie i ciepła woda pochodzi z kotłowni olejowej - piec i zbiorniki na olej znajdują się w piwnicy. Piec z lat 90-tych, w pełni sprawny. W razie chęci modernizacji ogrzewania w drodze jest gaz miejski. Piwnica duża, sucha.

Doskonała lokalizacja

Penkun to niewielkie, urokliwe miasteczko wakacyjno-urlopowe. Zabudowa starego miasta, piękne kamieniczki, niewielki ryneczek dają niepowtarzalny klimat. W Penkun znajdziemy także piękny zamek, a miejscowość jest otoczona przez 7 jezior i posiada plażę miejską. Na miejscu znajdziemy także najważniejsze instytucje - banki, apteka, praktyka lekarska, sklepy, restaurację, szkołę podstawową, przedszkole.

Nieruchomość nie posiada w tej chwili paszportu energetycznego, ale może on być wystawiony na życzenie klienta.

Prowizja biura wynosi 2.380€ € z VAT.

Nieruchomości z naszej oferty można także zakupić na kredyt.

Współpracujemy z wieloma niemieckimi bankami z Brandenburgii i Meklemburgii. Polecamy kredyty hipoteczne na zakup nieruchomości oraz na zakup wraz z pulą na remont, jak również kredyty remontowe i budowlane. Kredyty hipoteczne w niemieckich bankach charakteryzują się bardzo dobrym oprocentowaniem (pomiędzy 2% a 4% rocznie), korzystnymi warunkami ubezpieczeniowymi oraz całkowitym brakiem prowizji za przygotowanie kredytu! W naszym biurze uzyskacie Państwo wstępne informacje na temat zdolności kredytowej oraz niezbędnych dokumentów i formalności. Badanie zdolności kredytowej oraz pomoc w uzyskaniu kredytu są w naszym biurze bezpłatne! Kredyty w niemieckich bankach uzyskają Państwo zarówno na podstawie zarobków w Niemczech, ale również w Polsce, jak i w innych krajach (także Wielka Brytania czy Norwegia). Uznawane są zarówno dochody z tytułu zatrudnienia, jak i prowadzenia własnej działalności gospodarczej, wynajmu, alimenty, umowy zlecenie czy umowy o dzieło. Jeżeli rodzina otrzymuje Kindergeld to także wlicza się on do zdolności kredytowej.

Nasze biuro pomaga nie tylko w kompetentnym i bezpiecznym dokonaniu transakcji zakupu nieruchomości, ale także pomoże Państwu w pierwszych dniach i tygodniach po przeprowadzce. Pomożemy dokonać niezbędnych zmian i meldunków (zameldowanie, przepisanie mediów, zapisanie do szkoły czy przedszkola, znalezienie lekarza rodzinnego itp.). Poprowadzimy też Państwa przez gąszcz polskich i niemieckich przepisów związanych z ubezpieczeniem zdrowotnym tak, aby mieszkając w Niemczech, a płacąc składki w Polsce uzyskać pełne ubezpieczenie zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. To wszystko otrzymujecie Państwo w ramach prowizji, bez żadnych dodatkowych opłat!

W ramach dodatkowych usług pomożemy Państwu w uzyskaniu zasiłku na dzieci (tzw. Kindergeld - należny w przypadku zamieszkiwania na terenie Niemiec, nawet w przypadku kiedy pracuje się w Polsce! Dodatek niezależny od wysokości dochodów! od 188,00€ na dziecko), ubezpieczeniu domu czy samochodu, założeniu działalności gospodarczej czy odpowiednim załatwieniem podatku drogowego (tzw. Kfz-Steuer). Z pomocą naszego biura mogą Państwo dokonać remontu (chętnie udostępnimy kontakty do sprawdzonych firm budowlanych, które mają już doświadczenie w prowadzeniu prac na terenie Niemiec), aranżacji wnętrz (renomowane polskie biuro architektoniczne z dużym doświadczeniem w Niemczech), wystąpić o pozwolenie na remont, przebudowę lub budowę (fachowy tandem architektów polskiego i niemieckiego wykona projekt budowlany oraz wykonawczy, uzyska pozwolenie, przeprowadzi nadzór budowlany! Wszelkie formalności załatwiają architekci! Doświadczenie i wiele realizacji na terenie Brandenburgii i Meklemburgii).

Po uzgodnieniu pomożemy także w innych sprawach, a jeżeli czegoś nie jesteśmy w stanie wykonać, pokierujemy Państwa do odpowiednich instytucji, urzędów lub osób, które będą w stanie pomóc. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami w naszym biurze.

Informacje zawarte w ofercie zostały sporządzone na podstawie oświadczeń i nie są ofertą w rozumieniu przepisów prawa. Mają one charakter informacyjny - zalecamy ich osobistą weryfikację.

Popiela Immobilien Nieruchomości w Niemczech

tel. 0048 606 718 876 tel. 0049 151 407 273 78

office@popiela-immobilien.com

LOKALIZACJA NIERUCHOMOŚCI