Finansowanie

Wszystkie nieruchomości z naszej oferty można także zakupić na kredyt

Dom w Niemczech lub mieszkanie w NIemczech najszybciej i najprościej kupuje się za gotówkę - wówczas wystarczy wybrać nieruchomość, uzgodnić cenę, złożyć wizytę u niemieckiego notariusza i przenieść prawo własności na siebie. A potem mieszkać długo i szczęśliwie. Niestety niewiele osób dysponuje wolną gotówką w ilości wystarczającej do zakupu własnego domu lub mieszkania i w mniejszym, lub większym stopniu wspomaga się kredytami. Jest to całkowicie zrozumiałe, powszechne a ponadto dobrze widziane przez banki, ponieważ Klient otrzymawszy kredyt hipoteczny, wiąże się z bankiem na wiele lat i stanowi dla banku długoterminowe źródło dochodu oraz potencjalnie może być odbiorcą innych, nowych usług bankowych.

Sprawa fundamentalna, o którą nieustannie i wciąż pytają Klienci pytający o dom lub mieszkanie na kredyt. Nie ma żadnej możliwości wzięcia kredytu hipotecznego w polskim banku na zakup nieruchomości w Niemczech, niezależnie od ceny czy rodzaju nieruchomości! Jest to niemożliwe, ponieważ żaden polski bank nie może wpisać się do zabezpieczenia udzielonego kredytu na hipotece nieruchomości znajdującej się w innym kraju, w tym przypadku w Niemczech. Być może kiedyś to się zmieni - choć raczej na to się nie zanosi - ale na razie jest, jak jest. Ponieważ jednak jesteśmy od kilku lat we wspólnej Europie, możemy próbować starać się o kredyt w dowolnym banku, także w Niemczech. Nasze Biuro Nieruchomości współpracuje z wieloma niemieckimi bankami z Brandenburgii i Meklemburgii. Polecamy kredyty hipoteczne na zakup nieruchomości oraz na zakup wraz z pulą na remont, jak również kredyty remontowe i budowlane.

Kupno nieruchomości w Niemczech na kredyt, uzyskany w niemieckim banku odbywa się na niemal identycznych zasadach jak w Polsce. Trzeba mieć uznaną i wyliczoną przez bankowego analityka zdolność kredytową. W tym celu najlepsza jest stała praca na etacie – a najlepiej przy tym dobrze płatna - oraz adekwatną do okresu kredytowania liczbę lat pozostałych przed emeryturą. Dopuszczalne są dochody z renty, emerytury (przy czym osoby zaawansowane wiekowo muszą się liczyć z krótszym okresem kredytowania) umowy zlecenia, umowy o dzieło, alimenty, przychody z wynajmu nieruchomości, przyznany Kindergeld, itp., etc. Dochody możemy uzyskiwć nie tylko w Polsce ale i w innych krajach spoza strefy Euro jak dania Wielka Brytania czy Norwegia. Bank przelicza nasze dochody na Euro, odejmuje od nich koszty utrzymania i życia i wylicza czy z tego, co zostanie w portfelu lub na koncie Klient będzie w stanie obsługiwać kredyt, czyli mówiąc wprost – spłacać raty.

Możliwe jest sfinansowanie zakupu nieruchomości w 100 procentach z kredytu bankowego, jednak banki zdecydowanie bardziej przychylnie patrzą na Klienta, który przychodzi po pieniądze… mając już pieniądze. Chodzi o wkład własny - im jest on wyższy, tym łaskawsze jest oko analityka. Przy wspomnianych 100 procentach kredytu, wkład własny musi pokrywać: koszta transakcji, czyli taksę notarialną, prowizję dla biura nieruchomości, podatek od zakupu nieruchomości, który od 1.07.2015 roku w Brandenburgii wynosi 6,5 % wartości nieruchomości. W Meklemburgii-Pomorzu Przednim - wciąż jest to 5 % wartości nieruchomości.
Brzmi strasznie? A nie powinno, ponieważ mamy też dobre wieści dotyczące finansowania naszych marzeń. Kredyty hipoteczne w niemieckich bankach charakteryzują się bardzo dobrym oprocentowaniem (pomiędzy 2% a 4% rocznie), korzystnymi warunkami ubezpieczeniowymi oraz całkowitym brakiem prowizji za przygotowanie kredytu! Dla porównania w Polsce za to, że bankowcy pochylą się nad naszymi dokumentami, bank kasuje nas od 1 do nawet 4 proc. wnioskowanej kwoty!

W naszym biurze uzyskacie Państwo wstępne informacje na temat zdolności kredytowej oraz niezbędnych dokumentów i formalności. Badanie zdolności kredytowej oraz pomoc w uzyskaniu kredytu są w naszym biurze bezpłatne!

Zapraszamu do kontaktu!